Dzień Przedszkolaka
W naszym przedszkolu każda grupa wspólnymi zabawami świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dzieci otrzymały także z tej okazji drobny upominek a na końcu w dobrych humorach pozowały do wspólnych zdjęć.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2020r. dzieci z grupy ,,Króliczki” wraz z wychowawczynią zaprezentowały piękną uroczystość dla wszystkich pracowników naszego przedszkola z okazji ich święta. Dzieci obdarowały nauczycieli i cały personel najwspanialszymi upominkami, były to piosenki, wierszyki oraz tradycyjne laurki z życzeniami wykonane własnoręcznie.
Pasowanie na przedszkolaka
Uroczyste przyjęcie dzieci do grona przedszkolaków Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka odbyło się w dwóch terminach: w grupie Puchatki w dniu 21.10.2020r. a w grupie Pszczółki 30.10.2020r. Po pięknym zaprezentowaniu swoich umiejętności artystycznych, dzieci złożyły ślubowanie przedszkolaka. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było pasowanie dzieci na przedszkolaków przez dyrektora poprzez dotknięcie ramienia dziecka dużą kredką oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Udział przedszkola w akcji MEN „Szkoła pamięta”
Przedszkolaki systematycznie poznają historię swojej małej ojczyzny a ostatnio wykonały także prace plastyczne, poświęcone lokalnym bohaterom oraz ważnym miejscom w Rogoźnie związanymi z Powstaniem Wielkopolskim, które zaprezentowały rodzicom w holu głównym przedszkola.
Akcja MEN ,,Szkoła do hymnu”
W dniu 10 listopada 2020r. nawiązując także do corocznego Święta Odzyskania Niepodległości przedszkolaki przystąpiły do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 każda grupa odśpiewała hymn narodowy ,,Mazurek Dąbrowskiego”.
Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 1
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś
Zajęcia otwarte dla starszaków „Astronomia dla przedszkolaka”
Do naszego przedszkola przybył niecodzienny gość- pani Justyna Bartol-Baszczyńska- doradca metodyczny i nauczyciel fizyki w szkole podstawowej, dzięki której dzieci starsze wzięły udział w zajęciu otwartym na temat „Astronomia dla przedszkolaka” połączonym z warsztatami dla nauczycieli „Jak uczyć dzieci o układzie Słonecznym?”. Pani metodyk bardzo dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją wiedzę w sposób profesjonalny i bardzo ciekawy.
Gwiazdka 2020
W świąteczny nastrój wprowadziły nas w dniu 21.12.2020r. dzieci z grupy Króliczki w pięknym przedstawieniu pt. „Anioły są wśród na”, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni pani Emilii Khan. Tego wyjątkowego dnia przybył także oczekiwany przez wszystkich przedszkolaków Gwiazdorek, który obdarował dzieci prezentami.